‌​

DAHİLDE İŞLEME REJİMİ FAALİYET REHBERİ

Ürün Kodu : KTG26

40,00 TL

"... Kitapta Dahilde İşleme Rejimi özelinde fakat ithalat, üretim ve ihracat aşamalarını kapsadığından diğer rejimler için de uygulanabilecek şekilde; birinci bölümde dahilde işleme rejiminin yasal çerçevesi, ikinci bölümde izin hak sahibi firmanın yükümlülükleri ortaya konulmuştur. Üçüncü bölümde ithalat, depolama, üretim ve ihracat aşamalarında yükümlülüklere uygun hesap düzeni ve muhasebeleştirme tekniği açıklanmış, gerekçeleri belirtilmiştir. Dördüncü ve beşinci bölümlerde Telafi Edici Vergi uygulaması ele alınmış, altıncı bölümde örnek mizanlar incelenerek hesap düzeninin dahilde işleme kayıtları kriterlerine göre değerlendirmesi yapılmış, yedinci bölümde ise tüm süreç boyunca departmanlar arasında ve Gümrük Müşaviriyle nasıl bir bilgi/belge akışı olması gerektiği gösterilmiştir...”

Güvenli Alışveriş

-Emekli Gümrük Başmüfettişi Yetkilendirilmiş Gümrüş Müşaviri Hasan AKDOĞAN
-Gümrük ve Ticaret Başmüfettişi Mikail DOĞAN 

Üstad'ların Kaleminden Dahilde İşleme Rejimi Faaliyet Rehberi"
... Kitapta Dahilde İşleme Rejimi özelinde fakat ithalat, üretim ve ihracat aşamalarını kapsadığından diğer rejimler için de uygulanabilecek şekilde; birinci bölümde dahilde işleme rejiminin yasal çerçevesi, ikinci bölümde izin hak sahibi firmanın yükümlülükleri ortaya konulmuştur. Üçüncü bölümde ithalat, depolama, üretim ve ihracat aşamalarında yükümlülüklere uygun hesap düzeni ve muhasebeleştirme tekniği açıklanmış, gerekçeleri belirtilmiştir. Dördüncü ve beşinci bölümlerde Telafi Edici Vergi uygulaması ele alınmış, altıncı bölümde örnek mizanlar incelenerek hesap düzeninin dahilde işleme kayıtları kriterlerine göre değerlendirmesi yapılmış, yedinci bölümde ise tüm süreç boyunca departmanlar arasında ve Gümrük Müşaviriyle nasıl bir bilgi/belge akışı olması gerektiği gösterilmiştir...

Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı Hazırlık Eğitimi için tıklayınız

Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı İstanbul-Ankara kampı için tıklayınız

Gümrük Müşavirliği Sınavı Hazırlık Eğitimi için tıklayınız

Gümrük Müşavirliği Sınavı Hızlandırılmış İstanbul-Ankara kampı için tıklayınız

Gümrük Müşavirliği Sınavı Geçmiş Yıllara ait Soruların Analizi için tıklayınız

Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı Geçmiş Yıllara ait Soruların Analizi için tıklayınız
1. BÖLÜM 
DAHİLDE İŞLEME REJİMİNİN AMACI, YASAL ÇERÇEVESİ VE ÖNEMLİ KAVRAMLAR 

2. BÖLÜM 
DAHİLDE İŞLEME İZNİ / İZİN BELGESİ SAHİBİNİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ 

3. BÖLÜM 
DAHİLDE İŞLEME SÜRECİNDE STOK HESAPLARININ İŞLEYİŞİ VE DÜZENİ 

4. BÖLÜM 
EŞYANIN MENŞEİ, TERCİHLİ MENŞEİ VE GÜMRÜK STATÜSÜ

5. BÖLÜM 
TELAFİ EDİCİ VERGİ UYGULAMASI 

6. BÖLÜM
DAHİLDE İŞLEME KAYITLARI KRİTERLERİNE GÖRE BİR EMSAL MİZAN İNCELEMESİ 

7. BÖLÜM
İÇ DEPARTMANLAR ARASINDA VE GÜMRÜK MÜŞAVİRİYLE OLMASI GEREKEN BİLGİ AKIŞ SİSTEMİ 

8. BÖLÜM 
GEÇİCİ İTHAL EŞYASININ GÜMRÜK KIYMETİNİN BELİRLENMESİ

Alışveriş yapan müşterilerimiz aşağıdaki koşulları okumuş ve kabul etmiş sayılmaktadır.

Bu sayfada ifade edilen tüm koşullar GumrukKitap.com üzerinden yapılan alışverişler için geçerlidir.

Siparişiniz, girmiş olduğunuz teslimat adresine ya da tercih ettiğiniz mağazamıza gönderilecektir. Sitemiz üzerinden vereceğiniz siparişler Yurtiçi Kargo firması ile gönderilmektedir. Gönderileriniz, siparişiniz sistemimizde onaylandığında (kredi kartı güvenlik onayından geçen ya da banka havalesi şirket hesabımıza ulaşan alışverişler) ortalama 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. (Cumartesi ve Pazar günleri gönderim yoktur.)

Ürünleriniz kargo firmasına teslim edildiğinde firmamız tarafından gönderilecek mail ile siparişinizin kargo takip süreci ile ilgili bilgilendirileceksiniz. Siparişinizin kargo takibini üyelik girişi yaparak, siparişlerim bölümünden de takip edebilirsiniz.

İade ve değişimle ilgili detaylara aşağıdaki İADE-DEĞİŞİM KOŞULLARI sekmesinden ulaşabilirsiniz.

 

Alışveriş yapan müşterilerimiz aşağıdaki koşulları okumuş ve kabul etmiş sayılmaktadır.

Bu sayfada ifade edilen tüm koşullar Gumrukkitap.com üzerinden yapılan alışverişler için geçerlidir.

İlgili yasal mevzuat gereği satın aldığınız ürünleri hiçbir sebep göstermeksizin teslim almanızı takip eden 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Müşteri memnuniyeti amacıyla Gumrukkitap.com üzerinden yapacağınız alışverişlerde bu süre sizin için 30 takvim gününe çıkarılmıştır. 7 ve 30 günlük sürelerdeki iade ve değişim talepleri aşağıdaki kurallara uygun alışverişlerde geçerlidir.

Kurallara aykırı talepler için Gumrukkitap.com tarafından işlem gerçekleştirilmeyecektir.

Gumrukkitap.com’ den yapılan alışverişlerinizde iade ve değişim taleplerinizi sadece Gumrukkitap.com üzerinden iletebilirsiniz. Bu ürünler için KTG Eğitim merkezinden iade ve değişim talep edilememektedir. Benzer şekilde KTG Eğitim merkezinden yapılan alışverişlerde iade ve değişim talepleriniz mağazalar tarafından yönetilmektedir. Mağazalardan alınmış ürünler için Gumrukkitap.com’da iade ve değişim talebi gerçekleştirilememektedir.

Cayma hakkı ya da ürünü satın almaktan vazgeçme, ürün beden/renk değişimi talepleri ya da defo/kusur gibi KTG Eğitim’den kaynaklı durumlarda geri gönderim kargo ücretleri; Yurtiçi Kargo tercih edilirse firmamıza, diğer kargo firmaları tercih edilirse müşterilerimize aittir. Bu durumlar dışında kalan tüm ihtimallerde geri gönderim kargo ücretleri müşteriye aittir.

Buradaki uyarılara rağmen Yurtiçi Kargo haricinde bir kargo firmasıyla yapılan gönderimlerde, para iadesi yapılırken kargo ücreti düşülerek kalan tutar müşteriye iade edilir.

Satın alınan ürünün kullanılmamış, tahrip edilmemiş, ürün paketli ise paketi hasar görmemiş, aksesuarı olan bir ürün ise aksesuarında eksik olmaksızın iade edilmiş ve tekrar satılabilir olması gerekmektedir.

Ürün ya da ürünlerin iade/değişim amacıyla firmamıza gönderilmesi sırasında adınıza kesilmiş faturanın 2 nüshasının da ürün ile birlikte geri gönderilmesi zorunludur. Faturası gönderilmeyen ürünün iadesi veya değişimi kesinlikle gerçekleştirilmez.

Ürün için yukarıda belirtilen koşullar dahilinde iade işlemi başlatılıp, iadesi tarafımıza ulaştıktan sonra gelen ürünün şartlara uygunluğu kontrol edilecektir. Kontrol sonrasında uygun bulunan iadeler için yapılan ödemenin şekline sadık kalınarak iade işlemi 3 iş günü içerisinde gerçekleştirilir. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde ürün bedeli, bankanıza bağlı olarak 3-10 iş günü içerisinde hesabınıza yansır. Burada oluşabilecek olası gecikmeler tamamen bankanızın çalışma şekline bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Üründen kaynaklanan bir kusur, defo ya da malzeme hatasından dolayı yapacağınız iade ve değişim taleplerinde ilgili yasal mevzuat şartları geçerlidir. Üründeki bu tip üretim hatalarının tespiti için ürünün incelenmesinin ardından müşteriye bilgi verilecektir.

Tüm ürünler kontrolden geçirilerek kargoya teslim edilmektedir. Ancak olası hataların önüne geçmek amaçlı siparişleriniz kargo firması tarafından teslim edilirken mutlaka kargo görevlisinin yanında paketi açarak, üründe/pakette hasar olup olmadığını kontrol ediniz. Hasar olması durumunda ürünü teslim almayınız ve kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyiniz.

Bu şartlara uygun iade ve değişim taleplerinizde ürün ya da ürünleri firmamıza ulaştırmak için aşağıdaki kargo firması ve adresi kullanınız.

İADE VE DEĞİŞİM ADRESİ

Yukarıdaki şartlarda kargo ücretinin KTG Eğitim’e ait olduğu durumlarda gönderim için lütfen Yurtiçi Kargo’yu tercih ediniz. Kargo ücretinin müşteriye ait olduğu durumlarda müşterinin tercih edeceği bir kargo firması kullanılabilir.

 

PAYLAŞ

7/24 İletişim Hattı